O MNIE

Porady prawne dla Twojej lepszej przyszłości

Nazywam się Ryszard Jagiełowicz i jestem adwokatem. Ukończyłem Wydział Prawa
i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Koszalinie złożyłem egzamin adwokacki i zostałem wpisany na listę adwokatów. Doświadczenie prawnicze zdobywałem w kancelariach adwokackich o różnych profilach i specjalizacjach działających w Gdańsku i Koszalinie.

Specjalizuję się w prawie karnym, cywilnym, rodzinnym, prowadzeniu sporów sądowych i obsłudze prawnej przedsiębiorstw.

W czasie odbywania aplikacji adwokackiej zdobywałem doświadczenie w sprawach karnych, rodzinnych i cywilnych, reprezentując Klientów kancelarii w procesach sądowych.

Po wpisaniu na listę adwokatów w 2013 roku otworzyłem własną kancelarię adwokacką w Koszalinie, która świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom i osobom fizycznym.

Kilka lat mojej aktywnej działalności zawodowej zaowocowało podjęciem współpracy z wieloma kancelariami adwokackimi, notarialnymi i komorniczymi na terenie całego kraju. Tak szeroka siatka współpracujących podmiotów już wielokrotnie przyczyniła się do pozytywnego zakończenia spraw windykacyjnych.

Obecnie moja kancelaria adwokacka z powodzeniem prowadzi bieżącą obsługę prawną firm w branży ubezpieczeniowej, usługowej, budowlanej. Reprezentuję także Klientów indywidualnych w postępowaniach przedsądowym i sądowym. Ponadto przygotowuję
i opiniuję umowy oraz wdrażam rozwiązania podnoszące efektywność pracy i egzekucję należności. Oprócz działalności zawodowej związanej z wybraną specjalizacją, także aktywnie działam w strukturach samorządu adwokackiego.

W mojej kancelarii w ramach obsługi osób fizycznych prowadzę liczne sprawy rodzinne, w tym także rozwodowe oraz związane z podziałem majątku wspólnego. Zajmuję się także z sukcesem sprawami karnymi związanymi, między innymi, z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu, posiadaniem środków odurzających czy też wypadkami samochodowymi.

USŁUGI

Obsługa w dziedzinach prawa

Prawo gospodarcze

Prawo cywilne

Prawo karne

Prawo medyczne

Prawo odszkodowań

Obsługa prawna