Adwokat online

Porady prawne

 

Kancelaria Adwokata Ryszarda Jagiełowicza oferuje Państwu możliwość korzystania z usług adwokata za pośrednictwem Internetu, bez konieczności spotkania w siedzibie kancelarii adwokackiej.

Usługi, które kancelaria oferuje w takiej formie to porady prawne online, a także pisma procesowe online. Ponadto oferujemy Państwu usługi prowadzenia spraw sądowych za pośrednictwem internetu – przed tzw. „e – sądem”.

PORADY PRAWNE ONLINE

W sprawach, w których nie istnieje konieczność osobistego spotkania, a stan faktyczny sprawy można opisać w krótkiej wiadomości e-mail, rozmowie poprzez komunikator Skype czy Messenger, oferujemy Państwu usługę udzielania porad prawnych wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Co należy zrobić, aby uzyskać poradę prawną online?

Należy skontaktować się z kancelarią telefonicznie, poprzez Skype  lub e-mailowo, powiadamiając o chęci skorzystania z porady prawnej online. Następnie należy przesłać wiadomość na adres poczty elektronicznej kancelarii: kancelaria@rjadwokat.pl, w której zawarty będzie szczegółowy opis stanu faktycznego sprawy oraz pytania, na które oczekują Państwo odpowiedzi.
W sytuacji, gdy posiadają Państwo dokumenty prosimy o przesłanie ich skanów w tej samej wiadomości e-mail. W odpowiedzi na Państwa wiadomość, o której mowa powyżej, uzyskają Państwo wiadomość e-mail zawierającą wycenę porady prawnej oraz numer konta, na który należy uiścić wynagrodzenie dla adwokata. Ostatecznym potwierdzeniem zlecenia będzie uiszczenie przez
Państwa wynagrodzenia na wskazany numer konta. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy, w terminie do kilku dni od daty uiszczenia wynagrodzenia otrzymają Państwo treść porady prawnej na adres e-mail, z którego porozumiewali się Państwo wcześniej z kancelarią. W razie pytań, co do treści porady, służymy pomocą.

PISMA PROCESOWE ONLINE

Na podobnych zasadach, jak w przypadku udzielania porad prawnych online, oferujemy Państwu sporządzanie pism procesowych. W tym przypadku również nie musi istnieć konieczność osobistego spotkania w kancelarii, a stan faktyczny jest nieskomplikowany i można go zawrzeć w krótkiej wiadomości e-mail. W przypadku pism procesowych online, najczęściej, będzie także konieczność przesłania w wiadomości e-mail skanów dokumentów.

Sporządzone przez adwokata pismo procesowe jest Państwu przesyłane w wiadomości e-mail wraz z ewentualną informacją odnośnie terminu do wniesienia tego pisma do sądu.

WAŻNE: to adwokat decyduje, czy w danej sprawie istnieje, czy też nie istnieje, konieczność osobistego spotkania z Klientem w siedzibie kancelarii.

REPREZENTACJA PRZED „E-SĄDEM”

Oferujemy Państwu możliwość reprezentacji w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym (EPU; e-sąd), w którym mogą Państwo dochodzić roszczeń pieniężnych, które stały się wymagalne w okresie trzech lat przed dniem wniesienia pozwu. Całe postępowanie, włącznie z wniesieniem pozwu, a także uzyskaniem nakazu zapłaty, odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Zaletami postępowania przed tzw. „e-sądem” są z pewnością: szybkość postępowania oraz redukcja kosztów, m.in. niższa opłata od pozwu. W przypadku tej usługi konieczne jest jednak, przynajmniej jednorazowe, spotkanie z adwokatem, w celu przekazania oryginałów dokumentów oraz podpisania dokumentu pełnomocnictwa.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat wszystkich naszych usług.

KONTAKT

Nie wahaj się zapytać

Zwycięstwa 148, 75-900 Koszalin

Mobile: +48 503 611 230

kancelaria@rjadwokat.pl
adwokat.jagielowicz@gmail.com